file 1142-xxx

• RSvlado
  • RSvlado's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 2 mjeseci 2 tjedana - prije 2 mjeseci 2 tjedana #6495 od RSvlado
Odgovorio RSvlado na temi 1142-xxx
Muke po brisačima... Kod Turnera ih nije bilo teško animirati jer je staklo ravno i okomito. Kod Brene, zato što u sve tri osi postoji i nagib i zakrivljenost, tražim načina da animiram brisače na drugačiji način nego do sada. Ovako kako sam radio do sada je dosta teško. Mora se svaki od tri dijela animirati zasebno za svaki keyframe u animaciji. I tako 4 puta*. To provjereno radi, ali i uzme jako puno vremena. Drugi način je pomoću kostiju koji se dodaju za svaki dio pa se pomoću IK (inverse kinematics) animira samo jedna kost koja sve ostalo povuče za sobom. Bio je jedan tutorijal prije dosta godina, ali za pantograf. Slično je, samo što to ne mogu pronaći. Uglavnom, dosadašnji pokušaji su rezultirali da mi jedan dio brisača uvijek odleti negdje u prostor ili se kreće potpuno zasebno što nema nikakve veze sa putanjom koje se treba držati. U Blenderu radi, u pregledniku blueprinta radi kako sam opisao, u samom simulatoru ne radi nikako. I ovo mi je, naravno, oduzelo dosta vremena, ali želim naučiti taj postupak jer će mi trebati za ubuduće. Zato moram žrtvovati vrijeme danas da bih ga uštedio sutra :)

* 15 keyframes, 3 segmenta, 4 brisača = 180 podešavanja. Pa si mislite :evil:

Molim Prijava ili Stvori račun da biste se pridružili razgovoru.

• RSvlado
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 2 mjeseci 2 tjedana #6496 od RSvlado
Uspješno sam animirao brisače. Potrošio sam dosta vremena za novu tehniku. Isplatilo se. Sada animiram samo jedan brisač i bez problema napravim koliko god želim njegovih animiranih kopija. Brisači rade u pregledniku blueprinta što znači da su ispravno izvezeni i da su geometrija i animacija ispravni. Međutim, u simulatoru još uvijek ne rade. Negdje mi nedostaje veza koja poziva njihov rad :evil:
Brisače sam sada dodao i na crvenu. Kad prorade na jednoj, proradit će i na drugoj jer sam kodove kopirao s jedne na drugu pa sam, naravno, iskopirao i grešku. Također sam na crvenoj popravio i greške u geometriji koje nitko nije primijetio. Nije bio spojen krov sa ostalim dijelom frema pa se vidjela rupa. A ovo što vidite na slici isto nitko nije primijetio? Popravio sam i to.

Privitci:
Sljedeći korisnici su rekli Hvala: Tarik

• RSvlado
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 2 mjeseci 2 tjedana - prije 2 mjeseci 2 tjedana #6497 od RSvlado
Brisači sada rade i u igri :) Otkrio sam da komande za njih, kako sam prvodobno podesio kao prekidač u tri dijela, ne rade. Onda sam pokušao sa jednostavnijim prekidačem sa samo dva položaja i proradili su. I naravno, kako radim, tako otkrivam i prijašnje propuste pa ću opet usput spomenuti da sam popravio jedan propust zbog kojeg u HUD-u nije bila ikonica gasa (Throttle). I tako eto. Sa svim tim stvarima se mora igrat i svaki puta krenuti od jednostavnijeg kada sve radi, pa onda pomalo istraživati i podizati na višu razinu. Moje znanje je tu dosta ograničeno pa će uglavnom ostati na jednostavnijim komandama više usmjereno ka igri, a manje ka pravoj simulaciji. Na upravljanje vožnjom mislim.

• RSvlado
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 2 mjeseci 2 tjedana #6498 od RSvlado
Radim dalje... Uskladio sam upravljačnice. Složenu, iz pogleda vožnje i jednostavnu koja se (ne) vidi izvana. Kod brisača sam bio napravio da rade sa pauzom u animaciji. Kao prvi stupanj u automobilu. Međutim, nisam mogao uskladiti zvuk sa takvom animacijom pa sam odustao od toga. Vjerojatno se za takav slučaj radi klasična animacija ali se pauza regulira lua skriptom. Pa ako bi netko tu mogao pomoći... Nadalje, dodao sam svjetlo u upravljačnici. To je opcija koju sam uredio da radi samo u expert modu vožnje...
Sljedeći korisnici su rekli Hvala: Tarik

• RSvlado
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 1 mjesec 3 tjedana #6505 od RSvlado
Problemi oko izvoza Brene u novom Blenderu su sinoć riješeni :) Autor exportera i ja razmijenili smo nekoliko e-mailova i on je to u dva navrata popravio. Naime, prvo je popravio jednu stvar, a kada sam ponovno pokušao eksportirati onda sam shvatio da se pokvarilo nešto drugo. Sada je sve u redu. Nakon njegovih popravaka nisam naišao na nove probleme. Ovdje na slici ujedno možete vidjeti i kako model Brene izgleda u novom Blenderu :)

Privitci:

Vrijeme kreiranja stranice: 0.097 sekundi
Pokreće Kunena Forum