Notifications
Clear all

Hž 1141

Trainguy
Objave: 13
Topic starter
(@trainguy)
Active Member
Član: prije 6 mjeseci

Dali je moguce da sam izradim upravljacnicu za Hž 1141?

17 Replies
RSV
Objave: 1391
 RSV
Admin
(@rsvlado)
Član
Član: prije 12 godina

Naravno da je moguće ako znaš raditi u nekom od 3D programa.

Odgovori
16 Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado Znam u blenderu no hocu li moci je koristiti na tvojoj Hž 1141?

Odgovori
RSV
 RSV
Admin
(@rsvlado)

Član

@trainguy Vjerojatno hoćeš ali to je dosta komplicirano jer ako imaš samu upravljačnicu neće biti povezana sa ostalim dijelovima. Zato svatko radi kompletan model jer moraš sve povezati. To nije slučaj kada npr. koristiš upravljačnicu nekog drugog modela jer je sve već povezano sa zvukovima i animacjama toga modela. Jedini preduvjet je da taj drugi model mora biti omogućen bez obzira što od njega koristiš samo upravljačnicu. Nadam se da sam uspio objasniti problem oko toga. Ako nisam postavi dodatna pitanja pa ćemo pojasnit.

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado Okej no kad napravim model upravljacnice kako da je ubacim? Sa Blueprint editorom ili?

Odgovori
RSV
 RSV
Admin
(@rsvlado)

Član

@trainguy U arhivi starog foruma ima jedan post koji će te uputiti u problematiku.

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado  Okej hvala. Ako neuspijem ubaciti kabinu mogu li tebi poslati .blend ili .obj file sa animacijama i modelom pa da ubacis u Aseu hž 1141?

Odgovori
RSV
 RSV
Admin
(@rsvlado)

Član

@trainguy Ne možeš. Zašto? Objašnjeno je u ovom postu: https://railworks.com.hr/forum/postid/4675/

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado Neznam zasto mi ne zeli model se exportati u .igs dobijem error: IGS exporter failed -- Check Blender's system console or logs

Odgovori
RSV
 RSV
Admin
(@rsvlado)

Član

@trainguy Koja verzija Blendera je u pitanju, odnosno koji eksporter. I jesi li pogledao "Check Blender's system console or logs"

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado Verzija blendera je 2.82 Exporter je Briage.Nisam pogledao logs ili system console

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado U console dobijem ovo :\AppData\Roaming\Blender Foundation\Blender\2.82\scripts\addons\BRIAGE\Bl_data.py", line 627, in execute
error = ExportIGS(Config, pgrh)

Odgovori
RSV
 RSV
Admin
(@rsvlado)

Član

@trainguy To je sve? Mislim da bi trebalo biti puno više toga. Moj prijedlog je da bi prvo trebao krenuti sa nečim krajnje jednostavnim. Npr. onom zadanom kockom u Blenderu. Pokušaj nju izvest. Ovako može biti stotinu razloga zašto izvoz ne uspjeva.

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado Uspio sam exportati ali odustao sam od kabine za hž 1141 pre tesko je.Nikada nisam koristio Blueprint editor.

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado Dali je moguce animirati kabinu koja vec postoji u hž 1141?

Odgovori
RSV
 RSV
Admin
(@rsvlado)

Član

@trainguy Da. Ali samo ja to mogu jer je animacija definirana u blenderu i onda preko blueprint editora povezana sa ostalim dijelovima. Kad dođe na red bit će.

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member

@rsvlado Aha okej

Odgovori
Trainguy
(@trainguy)

Active Member