Notifications
Clear all

[Zatvoren] Najavljen Train Simulator 2014!

Stranica 1 / 2
zagi988
(@zagi988)
Reputable Member

Kako kaže slika na službenoj Facebook stranici a isto kaže i mail...

Novi TS izlazi 26.09.2013...čekamo 😀

Topic starter Objavljeno : 22 srpnja, 2013 22:23
V200
 V200
(@v200)
Estimable Member

Upravo sam i ja mail procitao. Ne kuzim sta im to znaci, mogli su barem neku informaciju dat.

Jedino sta mogu iz najave izcitati je negativna vijest o ponovnoj fragmentaciji jer ce nova varzija standardno nuditi opet druge tri rute (jedna americka, jedna engleska i jedna njemacka). Znam da ekonomski gledano nema smisla kao kod RW1, RW2 i RW3 nuditi uvijek vise ruta u paketu ali to su sa jedne strane bile stare koje su zapravo vec trebale biti isplacene a s druge strane otezavaju posao freeware sceni jer jednostavno ne postoji vise standardni materijal i na taj nacin povecavaju prodaju svojih ruta. Ocito da polako ide u zaborav da je RW danas to sto je upravo radi freeware scene.

Objavljeno : 22 srpnja, 2013 23:22
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Kasnim 😛 A bilo je i za očekivati jer obično poslije ljetnih popusta dolazi najava za novu verziju. Oni imaju svoju politiku. Ne znam što bih rekao dok ne dobijem više informacija. Ono što je mene strah je da si možda neću moći priuštiti novu verziju ako bude hardwerski zahtjevnija. Naime, računalo mi je na izdisaju jer već ulazi u 7. godinu, a za novo nemam ni pod razno. Inače volim steam platformu ali ona je u ovakvim slučajevima dvosjekli mač. Bio bih sretniji kada bi zaključili jedan simulator i pokrenuli potpuno novi. Ovako, sa automatskom nadogradnjom postoji opasnost da će mnogima u jednom trenutku simulator postati neupotrebljiv.

Objavljeno : 23 srpnja, 2013 01:54
Srdjan441
(@srdjan441)
Reputable Member

Svako je srecniji kad cuje da izlazi novi simulator pa cak iako zahtjeva dobar kompjuter. To sa jacinom kompjutera nije mala stvar. Najgore je gledati sve te nadogradnje a ne moci da ih probas. Ali da ako dodje bolje vrijeme pa i oni sto nemaju dobre kompjutere mozda jednog dana nabave bolji. Jedva cekam da vidim novine u ovom simulatoru. Nadam se da su pozitivne.

Objavljeno : 25 srpnja, 2013 08:25
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Today we start the countdown to the launch of Train Simulator 2014. Each day we will have exciting new coverage for you across all of our social site. Join us here on Facebook at 5pm GMT this afternoon for the first look at ‪#‎TS2014

Objavljeno : 30 srpnja, 2013 15:07
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Baš ništa ne mogu vidjeti niti saznati iz ovih prvih informacija. Možda na osnovu druge slike mogu reći da je kontaktna mreža malo bolje napravljena, odnosno nosivi vod sada vjesi...

Objavljeno : 30 srpnja, 2013 20:49
josip
(@josip)
Honorable Member

Novi TS izlazi 26.11.2013...čekamo 😀

Sorry, ali moram te ispraviti, to nije 26.11. nego 26.9. September je 9. mjesec, a November je 11.

Objavljeno : 31 srpnja, 2013 06:17
zagi988
(@zagi988)
Reputable Member

Novi TS izlazi 26.11.2013...čekamo 😀

Sorry, ali moram te ispraviti, to nije 26.11. nego 26.9. September je 9. mjesec, a November je 11.

Zazujal sam, hvala. 😉

Topic starter Objavljeno : 31 srpnja, 2013 08:59
josip
(@josip)
Honorable Member

Jedino što sam ja saznao, je da će career scenariji biti još realističniji i da će uvoditi neke novitete što se tiče World Editora, ako se dobro sjećam.

Objavljeno : 31 srpnja, 2013 11:48
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Nisam čitao tekst na kraju videa, a netko je to i te kako primijetio - 'Physics engine provided by Intel' Nisam siguran da znam što to znači ali po nekima sa UKTrainSIM foruma čini se da RSC napušta PhysX i okreće se navodno boljem Havok-u.

Objavljeno : 1 kolovoza, 2013 00:25
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Za one koji su se bojali (i ja među njima) da bi nove mogućnosti mogle biti preteške za postojeći hardwer evo pitanja i odgovora. Nadam se samo da će tako i biti.

Will the system requirements change when TS2014 is launched?
No. Even with the new features and graphical improvements, the system requirements for TS2014 will remain the same as those for TS2013.
Current system requirements are:

Windows® XP / Vista / 7 / 8
Processor: 2.8 GHz Core 2 Duo (3.2 GHz Core 2 Duo recommended), AMD Athlon MP (multiprocessor variant or comparable processors)
Memory: 2 GB RAM
Graphics: 512 MB with Pixel Shader 3.0 (AGP PCIe only)
DirectX®: 9.0c
Hard Drive: 6 GB HD space

Objavljeno : 1 kolovoza, 2013 14:24
V200
 V200
(@v200)
Estimable Member

Ako ce zaista u novom TS-u pod haubom raditi HAVOK, onda je moguce da ce ostati isti HW zahtjevi jer bi trebale biti bolje performanse. Medutim, ima puno materijala koji je prilagoden bio na PhysX pa me bas zanima kako ce se onda svi ti vlakovi ponasati. Da nebi odjednom imali problema sa vlakovima koji iskacu iz tracnica. Ipak ne postoji ruta gdje su tracnice savrseno postavljene bez da vlak negdje ne "poskoci".

Sjecamo se jos izlaska TS-a kada ne nekim repaintovima odjednom nije bilo moguce gledati iz kabine? Kod promjene esencijalnih djelova engine-a, uvijek dode do problema a RSC se do sada nije pokazao u najboljem svijetlu kada je u pitanju rjesavanje problematike.

Ali dobro, London Faversham sada imama, Donner Pass imam vec duze vrijeme a kad se vratim za dva tjedna kupujem si Hamburg-Hanover tako da cu imati nesto igrati mjesec dana dok se ostali sadrzaj ne prilagodi nakon izlaska 🙂

Objavljeno : 3 kolovoza, 2013 14:19
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

...Sjecamo se jos izlaska TS-a kada ne nekim repaintovima odjednom nije bilo moguce gledati iz kabine?...

Da, i to se rješava relativno lako tako da se iskopiraju linije koda od izvornika koji ima kabinu. Primjer je "moj" mađar koji također, pošto koristi kabinu od BR101, ima isti problem. Primjer je ovdje:

frontWipers
							rearWipers
							KujuRailSimulatorRailVehiclesElectricBR101DefaultCabViewTextures[00]101wiperexport_nm
							KujuRailSimulatorRailVehiclesElectricBR101DefaultCabViewTextures[00]101normal_nm

frontWipers
							rearWipers
							KujuRailSimulatorRailVehiclesElectricBR101DefaultCabViewTextures[00]101wiperexport_nm
							KujuRailSimulatorRailVehiclesElectricBR101DefaultCabViewTextures[00]101normal_nm

Objavljeno : 3 kolovoza, 2013 15:16
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Konačno nešto konkretnije o novim stvarima u TS2014...
http://www.engine-driver.com/2013/08/exploring-additional-gameplay-features.html

Objavljeno : 24 kolovoza, 2013 19:15
V200
 V200
(@v200)
Estimable Member

Hvala na linku. Ovo su pametne izmjene i nadam se da cu napokon moc voziti ICE3 sa prihvatljivom perspektivom. Nesto sto je kod Trainza normalno.
QD se sve vise pretvara u funkciju zamjene standardnih scenarija koji sadrze obicnu voznju od tocke A do tocke B bez "nepredvidljivih" dogadaja. Do sada ga nisam koristio jer AI vlakove nisam nikad vidio ali ako taj dio price isto promjene, mozda ce biti cesce koristena funkcija.

Objavljeno : 25 kolovoza, 2013 17:19
Stranica 1 / 2