× Dobro došli u RailWorks HR forum! Predstavite se našim članovima tko ste, što vam se sviđa i zašto ste postali član ovog sajta. Želimo dobrodošlicu svim novim članovima u nadi da ćemo se često viđati!!

file Pozdrav od Navcom-a

Više
prije 8 godina 3 mjeseci #3560 od Navcom
Pozdrav od Navcom-a pokrenuo Navcom
Evo da se i ja predstavim iako me oni koji su članovi željeznice net već poznaju za one koji to nisu: pravo ime mi je Branko, rođen sam daleke 1964. godine u Zagrebu, a, već godinama živim u Puli. U Pulu sam se preselio jer sam kao klinac tu doselio sa pokojnom majkom i ovdje sam završio školu, a, kako je Pula mali grad pa nisam vezan javnim prijevozom (naime po cijelom gradu mogu pješice ili biciklom) više mi odgovara od mog rodnog Zagreba. Između ostalog i klima mi više odgovara iako svako toliko skoknem do brata u Zagreb. S obzirom da sam kao klinac često sa majkom putovao vlakom od tuda je došla i ljubav prema željeznici (uvijek su me kao fascinirale lokomotive i vlakovi) pa sam se htio školovati za strojovođu, međutim u tome na žalost nisam uspio pa su mi simulatori pružili priliku da ispunim taj dječji san (prvo MSTS-to mi je ujedno bio i prvi simulator željeznice koji sam igrao), a, sada i RW iako sam i dalje zadržao MSTS na hardu i koji puta prvozam neki vlak u njemu. Modele sam počeo raditi kada sam naišao na SkechUp i vidio što se sve sa njime može iz jedinog razloga; ima lokomotiva i vlakova takoreći iz čitavog svijeta, a, naših skoro pa ništa i eto, to je bio razlog zašto sam ih počeo raditi. Na žalost u početku sam na prvim modelima malo pretjerao sa poligonima ali, bože mili tko se rodio naučen i da sve zna. Kažu da se na greškama uči pa tako i ja, inače za moj prvi model mi je trebalo 6 mjeseci da ga napravim do 40% i još dan danas nije završen. Članovi sa željeznica net dobro znaju o kojem je modelu riječ-ZET-ov ĐĐ TMK 101-koji također boluje od viška poligona, a, završen je tek oko 40-50%. Pitanje da li ću ga uopće završiti ili raditi iz početka ali o tom po tom. Eto, toliko od mene za upoznavanje.

Molim Prijava ili Stvori račun da biste se pridružili razgovoru.

Više
prije 8 godina 3 mjeseci #3562 od RSvlado
Odgovorio RSvlado na temi Pozdrav od Navcom-a
Pa mi smo generacija :) Zanimljivo, kad god se netko predstavi podsjeti me da bih to trebao i ja učiniti :roll: Jednom i hoću :mrgreen: Iz istog razloga sam i ja počeo modelirati jer domaće je domaće ;)

Više
prije 8 godina 3 mjeseci #3565 od microslav
Odgovorio microslav na temi Pozdrav od Navcom-a
pozdrav navcom i dobrodošao na pravo mesto

moram priznati da mi je sad lakše kada si pomenuo godinu rođenja, a još i kad se vlado javio :) he, he, bio sam ubeđen da sam daleko najstariji na forumu i da nema nikog bar približno mojih godina. ja sam 3 godine stariji, tako da smo tu negde i potpuno razumem zašto ti se dopada sketchup.

e da, odlični su ti radovi.

Više
prije 8 godina 3 mjeseci #3566 od Ivan VT
Odgovorio Ivan VT na temi Pozdrav od Navcom-a
Pozdrav navcom i dobro došao :D , a što se godina tiče :lol: :lol: ima nas još starijih , barem 2 godine , ako sam dobro izračunao. :?

Više
prije 8 godina 3 mjeseci #3568 od Navcom
Odgovorio Navcom na temi Pozdrav od Navcom-a
Hvala svima na dobrodošlici. :) A, što se SkechUp-a tiče, sviđa mi se rad u njemu jer je najjednostavniji za rad (barem meni) od ostalih programa za 3D modeliranje. Probao sam sa gmax-om, Abacus TS Modelerom, 3D Studio max-om i sa Blenderom ali, ipak mi je SkechUp nekako najjednostavniji i najlakši za rad. Iako SkechUp izvorno nije namjenjen za izradu 3D modela za simulatore (nego za izradu 3D modela kuća arhitektima) ipak se može koristiti i za to kada se shvati njegov princip rada.

Više
prije 8 godina 3 mjeseci #3575 od ZlayoZg
Odgovorio ZlayoZg na temi Pozdrav od Navcom-a
Dobrodošao! :) ;)

Vrijeme kreiranja stranice: 0.086 sekundi
Pokreće Kunena Forum