Notifications
Clear all

[Zatvoren] HŽ 2062 Turner - Zvuk

Stranica 2 / 2
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Pošto smo počeli pisati isključivo o zvukovima razdijelio sam temu i nastavljamo ovdje. Greškom sam izgubio par postova 🙄

Topic starter Objavljeno : 30 studenoga, 2012 22:19
zagi988
(@zagi988)
Reputable Member

Sve sam ti napiso, na videu s mog linka ide redom: Nizi ler > visi ler/prvi polozaj > zvuk otkocivanja lokomotive > paljenje grijanja/4.polozaj > 5. polozaj

Objavljeno : 30 studenoga, 2012 22:30
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Hoćeš reći da paljenje grijanja ima poseban zvuk? Moram još jednom proanalizirati jer mi ovo što ti pišeš nikako ne ulazi u glavu 🙄

Topic starter Objavljeno : 30 studenoga, 2012 22:35
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Možda da vam bude jasnije sa čime se trenutno suočavam. Josipu sam to već bio spomenuo. Za svaki položaj moram napraviti poseban zvuk plus između svakog tog zvuka dolazi zvuk koji prebacuje sa višeg na viši broj okretaja. Sve ih moram posebno editirati s tim da ih prvo moram isjeckati na manje dijelove. Svi oni se u nekim točkama preklapaju. Ako upišem krive podatke za preklapanje, to će se u najgorem slučaju čuti kao tišina između položaja. Slično je onome što sam već spominjao za sirenu. Bilo bi idealno imati sve to snimljeno u jednom kadru na istoj lokomotivi. To je gotovo nemoguće pa moram kombinirati zvukove iz raznih izvora. Pošto su to snimali razni uređaji teško je baš po zvuku odrediti koje je koji položaj.

Topic starter Objavljeno : 30 studenoga, 2012 22:46
zagi988
(@zagi988)
Reputable Member

Nema zvuk paljenja grijanja svoj zvuk nego ti je to zvuk prebacivanja 1. polozaj > 4. polozaj tj. zvuk ubrzavanja motora. Ti si reko da ti nabrojim sve promjene zvuka.
I ponovo ponavljam, nije problem otic do Ogulina i sve snimit na jednoj loxi (usput i iz kabine), samo treba novac za kartu.

Objavljeno : 30 studenoga, 2012 23:32
josip
(@josip)
Honorable Member

Hoćeš reći da paljenje grijanja ima poseban zvuk? Moram još jednom proanalizirati jer mi ovo što ti pišeš nikako ne ulazi u glavu 🙄

Evo ovako, kad se na dizel lokomotivi uključi grijanje vlaka, odnosno davanje visokog napona na vagona, odnosno statičke pretvarače vagona, motor radi kao da je u 4. položaju. Uključivanjem grijanja nema dizanja položaja 1-2-3-4, nego motor odmah diže okretaje na one kao u 4. položaju. Evo ovdje je majstor isključio grijanje dok je čekao križanje, pa ga je kasnije ponovno uključio.

Isključivanje je na 1:12, a uključivanje na 1:30.

Objavljeno : 30 studenoga, 2012 23:38
Johnny-24
(@johnny-24)
Estimable Member

[offtopic]Ja se izvinjavam sto idem u off ali moram da vas pitam nesto.

Kolko je kod vas u Hrvatsku elektrificirana pruga posto vidim da bas puno vozova vucu dizelke dok kod nas u Srbiji dizelke vucu samo dok je neka manevra u pitanju..Sve ostalo elektro.. 😀 :D[/offtopic]

Objavljeno : 9 siječnja, 2013 17:02
josip
(@josip)
Honorable Member

[offtopic]

Ja se izvinjavam sto idem u off ali moram da vas pitam nesto.

Kolko je kod vas u Hrvatsku elektrificirana pruga posto vidim da bas puno vozova vucu dizelke dok kod nas u Srbiji dizelke vucu samo dok je neka manevra u pitanju..Sve ostalo elektro.. 😀 😀

960 km je elektrificirano naponom od 25 kV 50 Hz, 2699 km nije elektrificirano i tamo vuču logično obavljaju dizelke. No dizelke su u zadnjih par godina vukle i pod žicom na riječkoj pruzi na potezu od Moravica do Rijeke dok je još bio stari 3 kV sustav u pogonu jer nije bilo dosta elektrolokomotiva za vuču pod istosmjernom strujom.[/offtopic]

Objavljeno : 9 siječnja, 2013 17:48
Srdjan441
(@srdjan441)
Reputable Member

[offtopic]Takodje i u Crnoj Gori nema nijedne dizelke koja sluzi za putnicki prevoz samo elektro a ostale dizelke za manevrisanje.Ali to nema veze sa ovom temom tako da......A sto bi ono sa bombom jel bijase ono bas "Turner" mislim da jes na kratko prikazase.[/offtopic]

Objavljeno : 9 siječnja, 2013 20:32
amtrak
(@amtrak)
Eminent Member

jel ima onda gdje za skinuti zvuk 16-645E motora (2062)? ak nema na hr forumu jel zna tko koju stranu stranicu..ja sam tražio al sve samo turbocharged motori.

Objavljeno : 18 veljače, 2013 15:41
zagi988
(@zagi988)
Reputable Member

Nema baš.
Najbliže tomu ti je ovo:

Objavljeno : 18 veljače, 2013 19:47
Stranica 2 / 2