Notifications
Clear all

[Zatvoren] 1142-xxx

Stranica 1 / 4
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Pregledavajući svoju kolekciju slika shvatio sam da se ne može naći dvije iste Brene. Naravno, jasno je da bi toliko raznih modela izazvalo bespotrebno punjenje memorije kao i bespotrebno gubljenje vremena. Stoga sam odlučio da ću napraviti samo jedan ili najviše 2 (zbog reflektora) modela sa dinamičkim numeriranjem ili da budem jasniji, sve će izgledati isto. Razlika će biti samo u oznakama. Dobro, bit će razlika u još nečemu. Prvi model(i) će biti ganc novi bez prljavštine. Poslije ću dodati model sa prljavštinom. Ovdje na slici se može vidjeti kako će izgledati model. Još ga dotjerujem pa zanemarite neke sitnice koje se tu švercaju još iz ASEA-e. Na žalost ima puno podešavanja za pravi render pa stavljam samo screenshot iz 3d prozora Blendera.

Topic starter Objavljeno : 4 studenoga, 2010 17:38
zagi988
(@zagi988)
Reputable Member

odbojnici u krivoj boji... inače sve u svem skoro super 😀

Objavljeno : 4 studenoga, 2010 22:02
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

odbojnici u krivoj boji... inače sve u svem skoro super 😀

Ma znaš što... to sa bojama je jako čudna stvar. Koristio sam RAL paletu ali očito ova tamnocrvena ne odgovara pravoj. Koristio sam istu boju na odbojnicima i na donjem dijelu sanduka jer je tako i u stvarnosti. Očito ću je morati još potamniti.

Topic starter Objavljeno : 4 studenoga, 2010 22:17
Emanuel
(@emanuel)
Estimable Member

...odbojnici u krivoj boji...

nisu friško su namazani mašću

Vlado odlično samo da tako ostane! Nemojte ju uprljati mušicama i ona stakla sa strane izgledaju kao i prednja koliko sam vidio?

Objavljeno : 5 studenoga, 2010 07:58
josip
(@josip)
Honorable Member

Mast na odbojnicima je pretpostavljam a ASEE isto kao i prozori

Objavljeno : 5 studenoga, 2010 09:19
Emanuel
(@emanuel)
Estimable Member

Vlado evo i druge lokse samo iz painta 🙁
može li ova?

Objavljeno : 7 studenoga, 2010 17:56
josip
(@josip)
Honorable Member

nemože 001 jer nema istu klimu sada, po meni bi bila najbolja 004 koja još nema natpis VV

Objavljeno : 7 studenoga, 2010 20:58
Emanuel
(@emanuel)
Estimable Member

😎

Objavljeno : 7 studenoga, 2010 21:34
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Dečki niste dobro pročitali moj prvi post i nema razloga za stavljanje fotografija sa različitim brojevima jer će oznake biti dinamičke.

Topic starter Objavljeno : 7 studenoga, 2010 23:07
josip
(@josip)
Honorable Member

promjenive kažeš? znači kao i kod npr DB 101?

Objavljeno : 7 studenoga, 2010 23:22
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Da, kao na svim RSC lokomotivama. Broj se generira automatski i ne može se desiti dvije lokse iste oznake, a po potrebi se može upisati i ručno. Ova brojčana oznaka na mojoj slici mi je bila samo kao pomoć da mogu odrediti rubove kvadrata koji nose teksture brojeva.

Topic starter Objavljeno : 7 studenoga, 2010 23:58
josip
(@josip)
Honorable Member

neznam sada da li ti za dinamičke oznake pišeš brojeve, ako da onda stavi samo do 016 jer je toliko lokomotiva proizvedeno, i još ti moram napomenuti da 1142 002 više ne postoji, to mislim i sam znaš

Objavljeno : 8 studenoga, 2010 13:34
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

neznam sada da li ti za dinamičke oznake pišeš brojeve, ako da onda stavi samo do 016 jer je toliko lokomotiva proizvedeno, i još ti moram napomenuti da 1142 002 više ne postoji, to mislim i sam znaš

Da, pišem brojeve i u popis stavljam samo one kombinacije koje će se prikazivati automatski, no uvijek možeš ručno upisati neke druge kombinacije. Dobro je znati da ih ima 16 😀 , a to što 002 više ne postoji ne znači da ne može biti i u RW-u Nema ni parnjača pa ipak veselo voze u simulatorima. I opet moram spomenuti... žalosno je što HŽ nema nekakvu referencu za ugradnju pokvarenih i zamijenjenih dijelova pa smo dobili x varijacija iste serije lokomotiva. Ja ću napraviti referencu za RW, a to već možete vidjeti na slici jer inače za svaki broj ide druga tekstura pa vi izračunajte koliko megabajta tekstura treba za 16 Breni, a ovako mi treba samo jedna

Topic starter Objavljeno : 8 studenoga, 2010 16:46
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Prva vožnja. Namjerno nije stavljena maksimalna kvaliteta videa jer ima još stvari koje se ne smiju vidjeti Napominjem da je u simulator uvezeno samo najnužnije kako bi se mogla pokrenuti.

Topic starter Objavljeno : 10 studenoga, 2010 20:26
zagi988
(@zagi988)
Reputable Member

WoW! Samo kaj je Brena puno tiša od ASEA-e...

Objavljeno : 10 studenoga, 2010 20:59
Stranica 1 / 4