Notifications
Clear all

[Zatvoren] 1142 - upravljačnica

Stranica 1 / 3
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Modeliram ali na slijepo jer nemam neke točne dimenzije 🙁

Topic starter Objavljeno : 25 svibnja, 2011 01:05
josip
(@josip)
Honorable Member

Oćemo probat s teorijom talesovog poučka?

Objavljeno : 25 svibnja, 2011 17:09
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Što god... Ali nemam ni jednu poznatnu bitnu veličinu... npr. nemam pojma koliko je visina pulta. Komandnu ploču (kosu) na kojoj je km/h sam izvukao iz fotografije i omjer visine i širine je točan kao i raspored elemenata... međutim pojma nemam kolika je visina i širina te ploče 🙄

EDIT: Elementi na ploči su, kao što se može vidjeti, točni...

Topic starter Objavljeno : 25 svibnja, 2011 17:33
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Upravo završen kočnik FD1. Josip me je jednom bio pitao o broju poligona za dijelove upravljačnice pa evo jedan primjer kako sam to ja napravio u ovom slučaju. Svi kružni oblici su napravljeni sa 16 rubova, dok je tijelo ručice sa 12

Topic starter Objavljeno : 25 svibnja, 2011 22:22
josip
(@josip)
Honorable Member

Odlično, kroz par tjedana mogao bi i update izać 😀

Objavljeno : 26 svibnja, 2011 00:36
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Evo i drugog kočnika FV4a...

Na žalost ponovno moram prekinut jer je raditi bez poznatih dimenzija pravo mučenje 😡 Ako netko zna visinu pulta (gornji rub) od poda i visina/širina crne komandne table, dobro bi mi došlo. Ovdje je skica koje bi mi dimenzije jako dobro došle (visina/širina)

Topic starter Objavljeno : 27 svibnja, 2011 13:27
Emanuel
(@emanuel)
Estimable Member

Upravo završen kočnik FD1. Josip me je jednom bio pitao o broju poligona za dijelove upravljačnice pa evo jedan primjer kako sam to ja napravio u ovom slučaju. Svi kružni oblici su napravljeni sa 16 rubova, dok je tijelo ručice sa 12

Dužina ove cijevi do kugle je 10cm na velikom kočniku, a 7 na lokomotivskom.

Objavljeno : 30 svibnja, 2011 21:05
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Oba kočnika sam napravio jer sam imao dimenzije 😉

Topic starter Objavljeno : 30 svibnja, 2011 21:31
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Uskoro ću od jednog strojovođe dobiti dimenzije koje sam tražio 😀

Topic starter Objavljeno : 8 lipnja, 2011 01:38
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Dimenzije sam dobio pa priča lagano može ići svojem kraju 😀 Ne pitajte kada će biti gotovo jer nikakve rokove neću i ne želim dati 😎 Držite se onoga - sreća je lijepa dok se čeka

Topic starter Objavljeno : 11 srpnja, 2011 16:00
RSV
 RSV
(@rsvlado)
Član Admin

Napravio sam kabinu bez texture (samo AO) kako bih vidio jesu li mi postavke pozicije strojovođe u redu. Stoga vas molim da ju preuzmete ovdje i isprobate. Molio bih vas povratnu informaciju o poziciji na kojoj sjedi strojovođa. Meni se čini da je malo prenisko.

Topic starter Objavljeno : 12 srpnja, 2011 01:23
V200
 V200
(@v200)
Estimable Member

Na 16:9 rezoluciji mi gornja granica ekrana granici sa prozorom sto znaci da bi visom pozicijom gledao gornji dio kabine koji je nepotreban a dolje bi manje vidio od instrument ploce koja je ionako cijela prekrivena sa F4 a bez F4 se barem malo vide oni donji salteri. Pogled na tracnice mi je isto dobar i nemam osjecaj da sjedim nize ili vise sa usporedbom od drugih lokomotiva. Neznam kako je kod drugih omjera ekrana ali meni je ovo za sada odlicno

Objavljeno : 12 srpnja, 2011 12:45
Emanuel
(@emanuel)
Estimable Member

Napravio sam kabinu bez texture (samo AO) kako bih vidio jesu li mi postavke pozicije strojovođe u redu. Stoga vas molim da ju preuzmete ovdje i isprobate. Molio bih vas povratnu informaciju o poziciji na kojoj sjedi strojovođa. Meni se čini da je malo prenisko.

Ma ide ti mašina ko prava majstore!!!
Kabina je ok! Ja ću ti ako ti treba nabaviti slike za teksturu!

Objavljeno : 12 srpnja, 2011 14:13
malixx
(@malixx)
Reputable Member

Meni izgleda ok 😀

Objavljeno : 13 srpnja, 2011 00:13
ivan 2
(@ivan-2)
Active Member

Meni se isto čini u redu!

Objavljeno : 15 srpnja, 2011 19:24
Stranica 1 / 3