exclamation-circle Exporter za Blender 2.82

• RSvlado
  • RSvlado's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 2 mjeseci 1 tjedan #6499 od RSvlado
Exporter za Blender 2.82 pokrenuo RSvlado
Jutros je nestao i zadnji razlog zašto sam još uvijek imao instaliran Blender 2.79. Svi mi koji smo donirali nešto za RailWorks exporter jutros smo e-mailom dobili exporter za Blender 2.82. Vrlo brzo će biti dostupan i za sve druge jer je besplatan. Donacija je na volju korisnika.
Ovako na prvu, pregledavajući korisničke upute, ima dosta novih stvari kojih nije bilo u starom Blender exporteru. Na primjer, sada se mogu importirati i IGS datoteke i sa njima povezane teksture pa je lakše krenuti sa izradom stvari koristeći source bazu koja je došla sa simulacijom, tada Rail Simulatorom, još prije 10 godina.
Sljedeći korisnici su rekli Hvala: Tarik

Molim Prijava ili Stvori račun da biste se pridružili razgovoru.

• RSvlado
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 1 mjesec 3 tjedana #6500 od RSvlado
Odgovorio RSvlado na temi Exporter za Blender 2.82
Sinoć sam obavio prvi export sa novim exporterom. A priprema, koliko je trajala? Nekoliko sati. Rad, kako sa novim Blenderom, tako i sa novim exporterom je potpuno drugačiji tako da se opet moram učiti. Bit će komplicirano dok se ne uhodam, a čini mi se da je još uvijek i bagovito pa se ponaša onako kako ne bih očekivao. Ili je ipak problem samo u tome što se teško snalazim u potpuno novoj organizaciji koja nema baš nikakve sličnosti sa exporterom za 2.79. Mogu samo misliti koliki je užas u očima onih koji to pokušavaju iz nule :woohoo:

• RSvlado
  • Administrator
  • Administrator
Više
prije 1 mjesec 3 tjedana #6504 od RSvlado
Odgovorio RSvlado na temi Exporter za Blender 2.82
Ima bagova, da. Imao sam problem sa izvozom objekta sa točno određenim shaderom. Konkretno, vjetroblansko staklo sa shaderom TrainGlassWeatherEffects.fx koji prikazuje kišne kapi. Na kraju sam odustao od pokušaja i poslao datoteku autoru da provjeri je li u pitanju bug. Odgovor je stigao dosta brzo: "This is a know bug i fixed this morning but have not yet published indeed,..." Eto. Rekao je još da će uploadati čim dođe s posla :)

Vrijeme kreiranja stranice: 0.084 sekundi
Pokreće Kunena Forum